Kayıt olGiriş yap

PlusClouds Bayilik Sistemi

Bayimiz olun, daha fazla kazanın!

PlusClouds bayilik sistemi

PlusClouds ürünlerini satmak isteyen kişilerin / firmaların faydalanabileceği bayilik programıdır. En büyük avantajı, yatırım maliyeti olmadan bulut bilişim teknolojisine geçmeye ve bulut ürünleri satmaya olanak sağlamasıdır. Bu işe niyetlenmiş fakat bir türlü imkan bulamayıp giremeyenler için elimizden gelen tüm imkanları sunmaya hazırız.

Ne yapılabilir?

PlusClouds bayilik sistemi ile yapılabilecek bir çok iş modeli, bir çok senaryo mevcuttur. Bunlardan bazıları;

• Mağaza ürünlerinin satışı
Bulut sunucu ya da hosting yerine, PlusClouds mağazasındaki ürünlerin satışını da yapabilirsiniz. Bu sayede hem ürün gamınızı artırmış olur, hem de müşterilerinizi bulut bilişim ile tanıştırabilirsiniz. Kendi müşterilerinize kendi tanıtımınızı yapabilir ve ürünü bizim sistemlerimiz üzerinde kurup, gerisini bize bırakabilirsiniz.

• Hosting sunucusu ve hosting satışı
PlusClouds ürünleri arasındaki hosting kontrol panellerinden istediğinizi kullanarak hosting sunucunuzu oluşturabilirsiniz. Sunucunuza bir anda binlerce lira ödemek yerine, gittikçe büyüyebilen dinamik kaynak kontrolü sayesinde hosting sattıkça kaynaklarınızı artırırsınız ve bu sayede gereksiz başlangıç maliyetlerinden kurtulmuş olursunuz.

• API ile bulut sunucusu satışı
Sunuculardan iyi anlıyorsanız fakat başlangıç sermayeniz olmadığı için sunucu satışı yapamıyorsanız, PlusClouds sizlere bu imkanı sağlamaktadır. Müşterilerinizin talebine uygun bulut sunucu satışını kendi bünyenizde gerçekleştirebilir, PlusClouds API ile yine kendi bünyenizde sunucu oluşturabilirsiniz. Müşterilerinizi bizimle görüştürmenize gerek kalmaz, kendi fiyatlarınız ile kendi sunucu satışlarınızı yapabilirsiniz.

• Belli ürünler üzerinde uzmanlık
PlusClouds Mağazasındaki herhangi bir ürün üzerinde uzmanlığınız varsa ve bunu değerlendirmek istiyorsanız, bizler de size bu ortamı sağlamak istiyoruz. İster kendi yazılmınızı mağazamıza ekleyerek kendi bulut ürününüzü oluşturup, isterseniz de mevcut ürünler üzerinde uzmanlaşarak bulut tabanlı yazılım satışınızı yapabilirsiniz. Bir CRM ya da ERP uzmanı olabilir, hiç bir altyapı maliyetine gerek kalmadan kendinizi bulut teknolojisine çıkarabilirsiniz. Hem ürün satışından hem de o ürünü özelleştirerek kazanç elde edebilirsiniz.

Programdan kimler Katılabilir?

  • Bilişim danışmanlık firmaları

  • Yazılım firmaları

  • Teknik destek firmaları

  • Telekomünikasyon firmaları

  • Hosting satışı yapan firmalar

Çeşitli firmaların, bilişim noktasındaki yön göstericileri olan Bilişim Danışmanlık firmaları, hizmet kategorilerine artık Bulut Bilişim hizmetlerini de ekleyebilecekler. Müşterilerini bulut ortamına taşımak ve artık bu hizmetleri sorunsuz sunmak isteyen danışmanlık firmaları, PlusClouds bayilik programına katılabilir.
Yazılım üreten firmalar ve çeşitli yazılımların satış ortaklığını yapan firmalar, iki şekilde bayilik programından faydalanabilir;
  • Kendi ürettikleri yazılımları PlusClouds Mağazasında yayınlayarak hem maliyetsiz bir şekilde bulut altyapısına geçiş sağlayabilirler hem de bizim üzerimizden satış yapabilirler,
  • PlusClouds Mağazasındaki ürünlerin satışını ve satış sonrasını desteğini vererek hem ürün yelpazesini genişletebilir, hem de daima güncel ürünler ve teknolojiler satma imkanı bulabilir.
Çeşitli firmaların, bilişim noktasındaki yön göstericileri olan Bilişim Danışmanlık firmaları, hizmet kategorilerine artık Bulut Bilişim hizmetlerini de ekleyebilecekler. Müşterilerini bulut ortamına taşımak ve artık bu hizmetleri sorunsuz sunmak isteyen danışmanlık firmaları, PlusClouds bayilik programına katılabilir.
Müşterilerine VoIP ses hizmeti sunan firmalar, sundukları hizmeti tamamlayıcı niteliğinde olan sanal santral, CRM, ERP gibi ürünleri sermaye harcamadan hizmet kategorileri arasına ekleyebilir ve müşterilerine verdikleri tüm hizmetleri kendi bünyelerinde tamamlayabilirler.
PlusClouds ürünleri arasında bulunan hosting kontol panellerini kullanarak 1.5 dakika içinde hosting satmaya başlamak isteyenler ya da mevcut müşterilerine bulut hosting deneyimi yaşatmak isteyen firmalar, bu program sayesinde artık hosting hizmetlerini bulut altyapısı ile sunabilecek. Üstelik dinamik kaynak kontrolü sayesinde, yüzlerce lira başlangıç sermayesi de cebinizde kalır.

Bayilerimize sunulan ek imkanlar ve avantajlar

  • PlusClouds mağazasındaki bazı ürünleri çok özel fiyatlara edinme
  • Bayilerimizin taleplerine yönelik pazarlama çalışmaları
  • Satış Destek hizmetleri

PlusClouds olarak bizler biliyoruz ki Türkiye’nin dört bir yanındaki KOBİ’lere ve bireylere ulaşabilmenin yolu, yine Türkiye’nin dört bir yanındaki KOBİ ve bireylerden geçmektedir. Bu sebepten bayiiler PlusClouds olarak bizler için çok önemlidir. Bayilik sistemi başta yazılım şirketleri ve dijital medya ajansları olmak üzere, teknik destek firmaları, bireyler ve üniversite öğrencileri için de ek gelir sağlayacak bir modeldir. Ayrıca bayilik programı dahilinde özel olarak üretmek istediğiniz hizmetleri sizinle beraber geliştirmek ve müşterilerinize sunmaktan büyük keyif alacağımızı belirtmek isteriz. İş birliği programlarımız aşağıdaki gibidir;

Kazanç sistemi nasıl çalışıyor?

PlusClouds'da sıradan ciro üzerinden yüzdeli kazanç sisteminden farklı olarak her müşteriniz için 2 yıl boyunca belli yüzdelerde komisyon kazanırsınız. Hesabınızda biriken bu komisyonlarıda her ayın başında bizden nakit olarak talep edebilirsiniz. Dilerseniz bu komisyonlarınızı sunucu veya servis alımlarınızda da kullanabilirsiniz.

Ne kadar kazanacağım?

Yukarıda belirttiğimiz gibi her müşterinizden iki yıl boyunca yaptığı bütün alışverişlerde %5 veya %15 oranlarında komisyon kazanabilirsiniz. Kazanacağınız komisyonların tahmini grafiği aşağıdaki gibi gösterilmiştir. Aşağıdaki grafik her ay 10 adet müşteri kazanacağınızı varsayarak hazırlanmıştır;

tablolar

Nasıl bayi olabilirim?

Bayiilik sistemi çok basittir, bunun için yapmanız gereken tek şey öncelikle PlusClouds'da bir hesap açmak ve ardından kontrol panelindeki "Ayarlarım" kısmında "Bayii olmak istiyorum" tuşuna basmanız yeterlidir. Sistem sizden bayiilik için bazı belgeler talep edecektir. Bu belgeleri bize sistem üzerinden tedarik edebildiğiniz sürece bir sorun olmamaktadır. Konuyla alakalı dilediğiniz zaman 0 850 321 88 99 nolu telefondan destek alabilirsiniz.